| anonim_4396 a întrebat:

Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?

Răspuns Câştigător
| Hypathia a răspuns:

Termosul nu trebuie să știe când e vară și când e iarnă, ci să păstreze substanța din interior la temperatura pe care o avea în momentul în care a fost introdusă. Adică, dacă pui ceva rece să rămână rece, dacă pui ceva cald să rămână cald. Baftă!

36 răspunsuri:
| babuinul a răspuns:

Ori ca e vara sau iarna termosul pastreaza temperatura incearca vara sau iarna sa pui si apa calda si apa rece in aceeasi zi si spune-mi daca da randament
funda?