| rogvaiv10 a întrebat:

Am si eu niste intrebari pentru voi:
1.De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?
2. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?
3.De ce localurile deschise non stop au incuietori?
4.Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori?
5. Adam avea buric?
6.Cand faci fotografii cu Mickey la Disneyland, omul din interiorul lui Mickey zambeste?
7.Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte?
8. Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici?
9. Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?
10.Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?
11.De ce Tarzan nu are barba?
12. De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
13. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?
14. Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
15. De ce iti trebuie programare la clarvazator?
16. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?
17. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
18.Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar un romaneste?

Sa va vad.Astept toate raspunsurile.Nu plec de aici.

Răspuns Câştigător
| Shift a răspuns:

1. Ca nu se inventase sapcile pe-atunci.
2. Cu scuipat.big grin
3. Pentru ca ele sunt inchise stop-non.
4. Se insoara, face un copil si copilul lui ii face un nepotel. thinking
5. Da...si nu numai unu, ci patru! Si mai avea si un singur ochi si doua limbi.
6. Nu, mereu iese cu ochii inchisi in poze.
7. Habar n-am.
8. Pe jos.
9. Ii sopteste un extraterestru minuscul.
10. N-ar avea spatar.:]]
11. Fiindca i-a imprumutat-o lu` Cita.
12. De mere.
13. De portocaliu ce e. big grin
14. Categoric! Si mai primesti si bacsis.
15. Ca asa vrea muschii lui.
16. Tu ti-ai lipi casa cu superglue?raised eyebrows
17. Balenele sunt blonde. [fara suparare]
18. Peace...day. big grin Day of peace?:S

5 răspunsuri:
| DaVà a răspuns:

Sunt intrabari chiar interesante.De-aia chiar nu m-am stresat sa le gasesc un raspuns...cool

| DaVà a răspuns:

@rogvaiv10 sincer ma plictiseam! FUNDA? pls

| Dollicious a răspuns:

1.pai daca casca avea si greutate, sa nu-i doboare vantu
2.Cu Spuerglue
3.De fenta
4.Are copii
5. Avea, insa n`a avut cine sa i-l taie si era ft ft lung si il purta intre picioare
6.Da insa din pacate iese cu ochii inchisi de fiecare data
7.Bineinteles
8.Inoata
9.El simte temperatura de afara si pe dinauntru o pastreaza exact invers
10.Invers
11.Pai de cate ori se da cu liana...cade si se juleste si-i cade barba
12.Ca sa nu se sintetizeze vasele
13.Au mai multa subst portocalie
14.Nope, platesti dublu
15. Tubul are teflon inauntru si de teflon nu se lipeste nimic
16.Pai cine a zis ca balenele inoata?
17.The day of peace

| rogvaiv10 explică:

@LizardMyNamelsLizard

Atunci de ce te-ai mai obosit sa intrii pe intrebarea asta?tongue

| CoJo_7028 a răspuns:

Am raspunsuri numai la cateva intrebari laughing :
3. Localurile deschise non-stop, mai au si sarbatori in care inchid...[parerea mea laughing ]

16. Lichidul din tub + oxigen -> lipici...
17. Balenele nu cred ca sunt "Grase"...asa sunt ele.asa a vrut Dumnezeu laughing