| Scarabeul a întrebat:

Vreau sa ma fac cantaret de manele cum ar trebui sa procedez? mentionez ca nu stiu sa cant

7 răspunsuri:
| KitKat15 a răspuns:

Nu stii sa canti? Felicitari, esti cantaret de manele.

Acum, serios? Pe bune? P-P you must be kidding.

| Hombre a răspuns:

Incearca la ciordit portofele, poate ai talent.

| Marrythenight a răspuns (pentru Hombre):

Nu ii da idei laughing

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Marius

Cauta-ti un prieten sa te inregistreze si fa senzatie pe internet. Taraf TV te va recruta daca evoluezi.

| Ionutz_Ionutz_1997 a răspuns:

Cu fata aia mia repede te faci circar uitate pe taraf si o sa iti arate o porcarie de reclama de la un studio unde poti sa iti inregistrezi un cd si il dai unui producator si pentru faptul ca nu sti sa canti pur si simplu modifici vocea ca toti manelisti

| TeOLica a răspuns:

Salut in primul rand ca sa fi canteret si nu numai de manele iti trebuie material si ureche muzicala adica daca auzi sunete la o melodie sa le poti interpreta foarte usor si sa iti sune frumos cand vrei sa canti.
Sa ai material inseamna sa ai un pic putin voce adica si ai de la ce sa pornesti.Canta putin mai multe genuri de melodii si vezi care ti se potriveste mai bine la voce daca te auci ca si cum te strange cineva de gat sau dai pe langa sunetele nu te apuca de cantat.Iar ca manelist iti trebuie multa ureche muzicala si mult studiu daca crezi ca florin salam canta dupa ureche asa cum multi stiu, nu e adevarat, sunt muzician si omul se vede ca studiaza cel putin 4-5 ore pe zi impreuna cu formatia.

| Dizzч a răspuns:

Stai linistit, mare parte din manelisti nu stiu sa cante deci deja ai prima calitate.
Totusi nu-ti recomand sa te apuci de asa ceva decat daca iti place titlul de "cocalar". o.O