| Nemet_Constantin_1996 a întrebat:

Vreau sa ma fac cantaret ce ar trebui sa fac

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Ar trebui sa te nasti talentat.

| Sociopat a răspuns:

Ca sa ajungi rapid cantaret te duci la romanii au talent sau xfactor si zici ca esti orfan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.

| perladunarii a răspuns:

Sa te apuci de lectii de canto! Sa mergi la un curs sau la un profesor sau chiar la o scoala specializata pe asta!

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Cântăreț nu devii bătând din palme (deși în țara noastră cam așa s-a ajuns). Dacă nu vrei să devii unul comercial, gen Inna, Ruby, Alexandra Stan etc. și vrei să devii un artist adevărat, care merită aprecieri și aplauze, atunci îți trebuie talent. Nu poți dobândi talentul, te naști cu el, și aici nu mă refer neapărat la voce. Toți avem voce, trebuie doar să știm cum să o folosim. În primul rând îți trebuie ureche muzicală. Apoi, dacă îți merge binișor cu vocea, ai putea lua un curs de canto pentru perfecționare. Dacă absolvi și Conservatorul e perfect. Dar să știi că nu e așa ușor să devii cântăreț. Trebuie să-ți găsești și un manager bun. Și nu uita de melodii. Aici nu cred că mai e nevoie să explic. Dar dacă am ști atât de bine cum să devenim cântăreți, am urca toți pe scenă și am rămâne fără ascultători.