| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să plătesc cu cardul dar nu înţeleg 3 lucruri :
1)* Name on Credit Card
2)* Credit Card Number
3)* Expiration Date
Explicaţi-mi la fiecare, vă rog!

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fie un card cu facilitatea oferita de banca emitenta, pentru a face plati online, 1= numele titularului de card (inscris pe unele carduri), 2=numarul de identificare al cardului(este inscris pe card), 3=data expirararii cardului(este inscris pe card). ATENTIE, NU DECONSPIRA PIN-UL, acesta nu se cere la tranzactiile online, daca cineva ti-l cere renunta imediat.Succes

| JoeTPU a răspuns (pentru LIN2010):

La 1 trebui sa scriu numele persoanei care detine cardul?
Multumesc!

| LIN2010 a răspuns (pentru JoeTPU):

1=Numele persoanei care este titularul pentru care a emis banca cardul,(nu detinatorul, poti fi tu detinatorul adica sa detii, sa te afli in posesia cardului dar sa nu fie emis pe numele tau)

3 răspunsuri:
| Romania2014 a răspuns:

1) Numele Cardului
2)Numarul de la card
3)Data de expirare
Funda?