| marass a întrebat:

1.Vreau sa cumpar un vps din Germania costa undeva la ma costa undeva la 40-45 de euro are 6 gb rami, procesor dual core, 300 gb memorie,Trafic Nelimitat, 100 mb viteza la net
2.Pot tine pe un VPS un server de Metin2?
3.Daca da cum fac?
4.Are si sistem de operare
Windows Server 2008R2 Standard Edition (64bit)
sau
Windows Server 2012 Datacenter Edition (64bit)

2 răspunsuri:
| norberttt a răspuns:

Mane eu nu ma bag da sa stii ca eu server de metin sub 10 gb ram si 2 tb memorie inca nu am vazut dar daca vrei sa ramai fara incearca, daca te gandesti bine si daca lasi o fereastra de metin deschisa iti afecteaza calculatoru gandeste-te ce s-ar intampla daca ar intra pe 100 pe serverul tau

| marass explică:

Adica ce vrei sa zici fii mai explicit? eu zic ca o perioada ar merge 6 giga ram ...si care e treaba cu fereastra de metin deschisa eu il tin pe un vps nu la mine in pc!