| àIèD a întrebat:

Acum doi ani mi-am cumparat un PlayStation 2 modificat.Imi puteti spune cum mi-as putea face singur jocurile. Dau funda la varianta care functioneaza!

2 răspunsuri:
| BuburuzaAnca a răspuns:

Jocurile PS2 trebuie sa fie in format ISO, inainte de a fi scrise pe dvd uri trebuiesc 'patchuite'' modificate cu un singur click de acest program ESRDiscPatcher.exe pe care il gasiti aici E S R

click pe Patch,

se va deschide inca o fereastra, apoi va trebui sa cautati jocul PS2 ce trebuie patchuit,

Look in: cautati jocul... c: d:... unde il aveti salvat in calculator, fisierul.ISO,

ok si gata, va aparea un mesaj... Patching ok. adica a fost modificat cu succes.

Jocul poate fi scris acum pe dvd

Cautati doar jocuri pal, consola este pal deci si jocurile vor trebui sa fie pal,

daca nu gasiti jocul preferat in PAL atunci puteti incerca sa il convertiti din NTSC in PAL cu acest program PS2 NTSC to PAL or PAL to NTSC converter

apoi il patchuiti cum am explicat mai sus, apoi il scrieti pe dvd, dar convertorul reuseste ok doar in jumatate din jocuri cpa pucino

De asemenea, pentru scrierea arderea jocurilor, fisierelor.ISO folositi ImgBurn download by ImgBurn,

alegeti Write image file to disc,

apoi viteza de scriere Write speed 4x, apoi Source: Please select an file... click pe icoana galbena,

cautati in calculator unde aveti salvat copia jocului, fisierul.ISO

apoi click pe icoana stanga jos - Start burning [icoana va deveni activa cand bagati un dvd gol in calculator]

Tot cu ImgBurn puteti salva un joc PS2 original in calculator

alegeti Create image file from disc...

apoi binenteles inainte de a arde pe dvd il ''patchuiti'' cu ESR

DVD ul pe care scrieti jocul trebuie sa fie unul ok, din experienta proprie si a altora cele mai bune sunt in ordine Traxdata -R, apoi Verbatim -r, apoi TDK -R nu toate marcile de discuri vor fi recunoscute,

Evitati dvd urile HP, Sony [slaba calitate], si alte marci de care nu ati mai auzit pana acum

| BuburuzaAnca a răspuns:

Jocurile PS2 trebuie sa fie in format ISO, inainte de a fi scrise pe dvd uri trebuiesc 'patchuite'' modificate cu un singur click de acest program ESRDiscPatcher.exe pe care il gasiti aici E S R

click pe Patch,

se va deschide inca o fereastra, apoi va trebui sa cautati jocul PS2 ce trebuie patchuit,

Look in: cautati jocul... c: d:... unde il aveti salvat in calculator, fisierul.ISO,

ok si gata, va aparea un mesaj... Patching ok. adica a fost modificat cu succes.

Jocul poate fi scris acum pe dvd

Cautati doar jocuri pal, consola este pal deci si jocurile vor trebui sa fie pal,

daca nu gasiti jocul preferat in PAL atunci puteti incerca sa il convertiti din NTSC in PAL cu acest program PS2 NTSC to PAL or PAL to NTSC converter

apoi il patchuiti cum am explicat mai sus, apoi il scrieti pe dvd, dar convertorul reuseste ok doar in jumatate din jocuri cpa pucino

De asemenea, pentru scrierea arderea jocurilor, fisierelor.ISO folositi ImgBurn download by ImgBurn,

alegeti Write image file to disc,

apoi viteza de scriere Write speed 4x, apoi Source: Please select an file... click pe icoana galbena,

cautati in calculator unde aveti salvat copia jocului, fisierul.ISO

apoi click pe icoana stanga jos - Start burning [icoana va deveni activa cand bagati un dvd gol in calculator]

Tot cu ImgBurn puteti salva un joc PS2 original in calculator

alegeti Create image file from disc...

apoi binenteles inainte de a arde pe dvd il ''patchuiti'' cu ESR

DVD ul pe care scrieti jocul trebuie sa fie unul ok, din experienta proprie si a altora cele mai bune sunt in ordine Traxdata -R, apoi Verbatim -r, apoi TDK -R nu toate marcile de discuri vor fi recunoscute,

Evitati dvd urile HP, Sony [slaba calitate], si alte marci de care nu ati mai auzit pana acum