| nichy2012 a întrebat:

Ajutati-ma va rog... la minecraft am vazut pe net cum sa iti schimbi skinul nu stiu daca lumea ma vede dar cl mai important e ca toata lumea de pe youtube zicea-u sa schimb numele skinului in char si sa sterg charul care il are acolo in java ce sa fac? problema e ca pe toti care n-au skin ii vad ca arata ca mine plss ajutor

2 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Nu merge daca schimbi skinul din minecraft.jar. Ceilalti te vad tot asa http://www.minecraftskins.eu/......4bcaf.png. Poti sa iti schimbi skinul numai daca cumperi minecraft.

| Rengu a răspuns:

Este Un Mc Proxy Cu Skin Gratis Dar Te Vad Doar Cei Ce Au Mcul Acesta Dar Ati Las Aici Pasii Casa Al Obti :)

1 -> Faci Cont Pe Minecraft.net (nul cumperi)
2 -> Intri pe : Www.Mineshafter.appspot.com
3 ->Te Loghezi Cu Contul Google
4 -> In Colt Unde Era Login Apare Numele Tau Dai Pe Nume Apoi Pe Settings
5 -> Osa Fie Acolo Un Fel De Login Baga Acolo Contul Mc.Net Si Dai Connect (Contul Trebuie Sa Fie Activat Prin E-mail)
6 -> Jos Ati Cere Un URL (CoD) Pentru Ati Baga Skinul
Ati Voi Zice Metoda Usoara Dar Asa Sar Putea Sa Dispara Skinul Uneori
7 -> Intra Pe MinecraftSkins.Com Dai Pe 1 Skin Osa Apara Cine A Uploadat Skinu Etc Vote Wardrobe Na SI Acolo OSa Fie Embed Code Copiezi Codul De La Image Link Si ii Dai Paste La Skin Url Dai Set
8 -> Downloadezi Mineshafteru Din Sectiunea Download
9 -> In Caz Ca Nuti Merge Trebuie Sa Iei Jar Fix Al Gasesti La Sectiunea Download Osa scrie Acolo Ceva Legat De Jar Fix :)
10 -> Dupa Acestea Te Loghezi Cu Contul Mc.Net Care A Fost Connectat La MineShafter SI Joci :D Cu Skin Gratis
Dar Daca Ati Iei Nume Cu Skin Si Ai Sa Zic MinecraftSp Sa Sti Ca Doar Cei Ce Au Mineshafterul Til Vad;)