| AndreYStaR a întrebat:

Joc minecraft pe server. Vreau sa-mi schimb skinul dar nu stiu cum. Am intrat in %appdata%,. minecraft, bin, minecraft, mob, si am schimbat fisierul char.png care era skinul vechi cu unul nou. Dar jocul imi arata tot skinul vechi. Am schimbat si steve.png dar numai eu vad noul skin, alti playeri nu mi-l vad, il vad pe cel normal! Cum sa sckimb skinul? Are un prieten de al meu skinul schimbat si m-am logat de pe minecraftul meu cu contul lui si aveam skinul schimbat, adica nu mai era acel normal al meu de pe numele meu. Cum sa imi schimb skinul si sa si raman cu numele meu de player. FUNDAAA...

3 răspunsuri:
| TzZaCKe a răspuns:

Daca vrei si skin si sa ai si acelasi nume, trebuie sa faci rost de 20 euro si sa iti cumperi cont premium. Numai asa poti sa iti schimbi skin-ul cand vrei, si profiti si de alte lucruri de care cei fara cont premium nu pot beneficia de ele.

| AndreYStaR explică:

Nu imi cumpar cont... se poate si pe gratis

| razb24 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=7PUQUYZNQqQ uitete aici la numele cu skin si le pui in launcher