| CVE12 a întrebat:

Ajutoor!(cei cu xbox) deci mi-am luat xbox 360 de craciun(250 gb) si am la el 3 jocuri:fifa 12 COD MW3 si NFS the run.dar nu pot sa joc online! cand la fiecare imi da:your current gamer profile is not allowed to play on xbox live.am inteles ca pentru a juca multiplayer ai nevoie de gold membership.ok.pe cutia xbox-ului imi scrie ca am 12 luni de gold membership gratis.cum fac sa le activez? sau ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Intra in Xbox Live la optiunea Home. Posibil sa-ti apara langa Recent sau Pins ceva cu Xbox Live Membership Gold.Mergi acolo si te descurci. Daca nu iti apare, nu ai alta optiune decat sa iti iei un Xbox Live Gold Membership Prepaid(iti da Reedem Code). Apropo ce gamertag ai?

| PoweredLights a răspuns:

Trebuie sa-ti faci cont pe pc ca sa te poti conecta. Uite fa-ti cont aici:
xbox.live.com
Asigura-te ca ai internetu bagat la xbox si poate merge!
Funda?

| Alin_Daniel_1998 a răspuns:

In cutia xbox-ului, ai un fel de carton, pe care scrie un cod. Adaugi codul la Xbox Live Gold...