| Delette a întrebat:

Am 2 GB RAM la instalarea WINDOWSULUI ce partiti sa imi fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Partitiile se fac pe harddisk (HDD) nu pe memoria RAM. De obicei se fac 2 partitii: C, in care bagi sistemul de operare si celelalte programe pe care le instalezi si D, in care pui muzica, filme, foto etc. Numai bine!

3 răspunsuri:
| ShaunWhite a răspuns:

C,d,e

| darko23able a răspuns:

Pentru o mai buna functionare al computerului ar trebui sa ai decat o partitiewinking

| Adya22 a răspuns:

Ioandelasal are drepatate, dar depinde cat este hard-ul. De obicei se fac 2 partitii (C-pentru sistemul de operare si programe si D - pentru jocuri/muzica/filme/ poze si ce vrei u sa mai bagi)sper ca ti-am fost de ajutor