| amuitat a întrebat:

Am 2 intrebari.
1. Fratimiu are un telefon Huawei ascend y530 si are card 2G, cand descarca se descarca pe card, are 1G ramas pe card si 1g pe memorie interna dar cand descarc un joc de 30mb cica nu este sufient spatiu, Cum rezolv?
2. Am net de la romtelecom cu wifi si am semnal la max 5m, is la tara. De ce am raza asa mica si cum o fac mai mare?

Răspuns Câştigător
| AndreiHuh a răspuns:

1. Nu te lasa sa bagi joc pentru ca jocurile nu se baga pe card, si memoria interna este intr-un fel reparizata pentru fisiere, mesaje, jocuri -muzica-poze, alte programe iar partitia ta pentru jocuri si astea s-a incarcat
2. Totul pleaca de la wireless. Daca vrei unul cu o raza mai mare de acoperire du-te la altex si ia-ti altul, nu costa mult.

1 răspuns:
| Adrian_Ivanov_1997 a răspuns:

Intri in setari >> gestionati aplicatii>> selectezi un joc/o aplicatie si dai mutati pe card