| fu210fk a întrebat:

Am 600 lei si as vrea sa-mi iau o consola, nu stiu ce sa aleg intre Nitendo Wii si PSP 1004
pe PSP 1004 merg toate jocurile lansate sau sunt unele jocuri la care ai nevoie de un PSP mai tare, gen 3004 sau2004?
PSP se poate conecta la un tv?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta intre PSP 3004 si 1004 e ca 3004 are un ecran mai bun, e mai subtire, si are un microfon.Restul a ramas neschimbat, deci ar trebui sa-ti mearga toate jocurile lansate.Il poti conecta la TV, daca mergi la Flanco(sau Domo sau Altex sau Dumnezeu stie unde) si le ceri cablu TV-out pentru PSP ar trebui sa aiba(insa, din cate stiu eu, la Flanco nu va fi ieftin).Nu am folosit in viata mea un Wii, nu stiu ce sa zic despre el.PSP-ul e foarte bun, insa bateria tine cam putin si FPS-urile sunt cam greu de jucat(insa daca te misti cu X, O, patrat si triunghi si ochesti cu stick-ul ar trebui sa fii in regula). Degetul mare imi amorteste de multe ori.S-ar putea sa te intereseze un PS2.E mai ieftin(in jur de 400 deci iti raman bani de jocuri care, fiind vechi, vor fi destul de ieftine)

| ascult a răspuns:

Salut.am consola wii si psp.consola wii nu are o grafica minunata dar e un mod de miscare poti face sport si nu numai. poti juca si jocuri gen need for speed, fifa iat jocurile shooter sunt cele mai interesante. psp este portabil dar contez pe consola wii.