| Madalin_Huzuneanu_1994 a întrebat:

Am avut o placa Nvidia GTS 450 1gb ddr 3 si s-a ars care era in garantie...am dus unitatea si a schimbat placa video cu un Ati radeon 7770 HD. Ei au spus ca e un pic mai buna decat GTS-ul.Pe GTS mergea bf3 medium-high la rezolutii, in schimb pe asta imi merge foooarte sacadat jocul. Tin sa mentionez ca, cursorul merge perfect in joc dar jocu praf. Presupun ca tot de la placa video este ceva, astept un raspuns

6 răspunsuri:
| Schiopu_Matei_1996 a răspuns:

In general placile AMD (ati este parte din AMD) au performante mai mici ca placile nVIDIA, dar sunt mai ieftine.Ambele placi au cam acelasi pret(nVIDIA este mai scumpa cu 30 lei), dar, dupa cum ai observat, au performante diferite.Incearca sa o returnezi pentru a-ti recupera banii, si investeste intr-o placa mai buna.Eu am o placa nVIDIA care m-a costat 1300 lei si imi merge bf 3 la ultra cu 60 FPS.

| Madalin_Huzuneanu_1994 explică (pentru Schiopu_Matei_1996):

Dar totusi, macar tot la low sa zicem, ar trebui sa mearga, cursorul merge perfect, doar jocul merge sacadat

| Schiopu_Matei_1996 a răspuns (pentru Madalin_Huzuneanu_1994):

Hmm, pot verifica daca e ceva cu jocu sau daca e ceva cu placa daca downloadezi programul asta: https://unigine.com/products/heaven/.Da pe free download si dupa ce ai terminat de instalat, deschile-l si da click pe butonu dun fata lui "Preset" si da-i pe "Basic". Apoi dai pe"Run". Dupa de a terminat de incarcat si a inceput, apasa "f9" pe tastatura, si asteapta sa termine.

| Madalin_Huzuneanu_1994 explică (pentru Schiopu_Matei_1996):

Primesc uningine fatal error xml::load can't open
Eningine ::init() can't initialize filesystem

| Schiopu_Matei_1996 a răspuns (pentru Madalin_Huzuneanu_1994):

Puff....Ai instalat driverele de la placa?

| Madalin_Huzuneanu_1994 explică (pentru Schiopu_Matei_1996):

Da...am verificat daca am ceva update, dar am totul la zi