| Alex_Ruski_1971 a întrebat:

Am bagat 3 euro pe Boosteroid un site de cloud gaming. Si imi merge in delay si cred ca e de la net, am laptopul conectat la wi fi, daca o sa il conectez la internet printr-un cablu o sa meargă mai bine?

Răspuns Apreciat de Editori
| PainTech a răspuns:

O sa mearga ceva mai bine, dar nu perfect.
Asta e problema cu cloud gaming : latenta. Toata lumea spune ca e nemaipomenit, nu mai trebuie sa ai PC puternic, etc. dar aproape nimeni nu vorbeste despre elefantul din camera : jocurile video sunt interactionabile si latenta dintre server > client > server > serverul jocului ( pentru online ) > server > client e sesizabila. Mai ales cand ai internet slab.

| Alex_Ruski_1971 explică:

Am net de 300 de mb pe contract, acum imi trebuie un adaptor sa imi conectez internetul la laptop