| AnonimBlanzo a întrebat:

Am cont Steam pentru PC dar vreau sa trec pe PS3, jocurile care le am pentru PC, le pot juca si pe PS sau trebuie sa le cumpar din nou, varianta consola?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Contul tau de steam este online. teoretic toate jocurile tale din libraria virtuala sunt atasate de cont, nu de platforma folosita. deci ar trebui sa poti juca de pe orice consola orice joc din libraria virtuala care permite rularea pe consola respectiva.
daca ma insel si nu e asa, poti trimite mail la support-ul lor sa le explici modificarea consolei sa iti deschida jocurile si pe acea consola.

2 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Trebuie sa le cumperi iar.

| MrTudorProPlayerLOL a răspuns:

Te poţi conecta cu contul de steam la ps3 asta-i sigur.Caută pe browser la ps3 steam sau pe PSN instalezi si te conectezi.Jocurile care sunt disponibile si pe PC si pe PS3 pe care le serii o sa le ai automat în varianta de PS3.Cel puţin aşa ar fi logic. Sper că te-am ajutat