| BonnieSweet a întrebat:

Vreau sa fac un cadou si as avea nevoie de ajutor. Vreau sa cumpar Tom Clancy's Rainbow Six Siege, dar nu stiu ce mai exact. Stiu ca daca il cumpar varianta CD trebuie sa fie pentru PC, dar am si posibilitatea sa-l cumpar de pe Steam. Daca il cumpar de pe Steam stiu ca ma pot juca online, dar daca il cumpar CD pot sa ma joc online/multiplayer/etc? Ce sfaturi imi puteti da?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l cumperi pe CD, stai linistit, pe acel CD vei avea un cod Steam. Ai avantajul ca atunci cand vrei sa jocu jocul pe Steam nu mai trebuie descarcat de pe Steam, il instalezi direct de pe CD, scoti CD-ul si il ai instalat, si joci de pe Steam.