| ComyFina a întrebat:

Am cumparat fifa 14, l-am instalat, si nu merge. De fiecare data cand apas pe play in fereastra cu play, game settings si exit nu se deschide nimic. Mentionez ca imediat dupa ce l-am instalat a mers jocul, insa nu puteam sa joc meciuri, imi dadea crash. Am facut un update la nVIDIA, iar acum sunt in aceasta situatie, nu se deschide nimic. Am verificat daca am cerintele minime, toate sunt ok. Am incercat sa dau uninstall, dar imi da o eroare care spune ca aplicatiile urm. trebuie inchise, cu toate ca n-am nimic in bara:
Game\fifa14.exe
Game\fifasetup\fifaconfig.exe
Game\Core\ActivationUI.exe
Dar, eu n-am nimic in bara. Si inca ceva, daca dau uninstall la joc, codul va mai fi valabil cand va trebui sa-l bag din nou la instalare? Si ce ar trebui sa fac ca sa mearga?

10 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Uite aici : Iti spune ca alea sunt deschise pentru ca tu ai incercat sa deschizi jocul dar nu s-a deschis. Mai pe romaneste jocul este deschis intr-un fel doar ca nu iti apare tie. Dai un restart la PC apoi nu mai intri joc ii dai direct Uninstall. Apoi il reinstalezi si dupa cand dai sa intri in joc dai Click dreapta pe Iconita de pe care intri in joc, te duci la Properties si apoi Compatibility si bifezi casuta aia Run this program in compatibility mode for : apoi ai acolo o lista si selectezi : Windows XP orice service pack. Dupa intri in joc si ar trebui sa mearga. Funda? happy

| ComyFina explică (pentru RocKzZ):

Chiar daca am Windows 7?

| RocKzZ a răspuns:

Da logic. Si eu am Windows 7 si nu mi se deschid unele jocuri. Eu le-am dezinstalat apoi am instalat de pe net Windows XP Service Pack 2. Doar ca dureaza ceva. Poate ca il ai deci fa cum ti-am zis cu Properties. P.S : NU CONTEAZA CE WINDOWS AI CHESTIA AIA CU PROPERTIES NU ITI SCHIMBA WINDOWS-UL, ITI SCHIMBA DOAR BACKGROUND-UL PE CARE RULEAZA JOCUL. Sorry for caps. Funda? happy

| ComyFina explică (pentru RocKzZ):

Am facut cum ai zis, mi-a mers pentru cateva ore, dar dupa ce l-am inchis nu a mai mers. Cand apasam pe play imi aparea sigla cu EA Sports si dupa nu se intampla nimic. Am mai instalat o data jocul, aceeasi chestie... Am Service Pack 2 si 3 pentru XP, nu a mers niciuna, nici altele... Ms mult de ajutor.

| Andydaniel96 a răspuns:

Reinstaleaza-l
codul este valid big grin
daca ar fi sa nu mai fie valid ar trebui sa cumperi jocul de fiecare data cand instalezi windows laughing)

| ComyFina explică (pentru Andydaniel96):

Cand incerc sa-i dau uninstall, imi da o eroare care spune ca aplicatiile urm. trebuie inchise, cu toate ca n-am nimic in bara:

Game\fifa14.exe

Game\fifasetup\fifaconfig.exe

Game\Core\ActivationUI.exe

| Help4All a răspuns:

Si eu am patit la fel...am cautat raspunsuri nu am gasit nimic, dupa ce am instalat directx-u mi-a mers..incearca si tu sa vezi la mine asta a fost problema
Sper sa te ajute!

| Oana_Daiana_2000 a răspuns:

Eu cand vreau sa deschid arhiva fifa 14 imi da : C:\Users\Daiana\Desktop\game\Oceanofgames.com-FIFA14.zip: Unexpected end of archive

CE SA FAC?

| Paul_Czari_1994 a răspuns:

:)))) Salut... iertati-ma dar il induceti in eroare cu raspunsurile voastre. Azi de fapt acum am instalat si eu jocul si imi dadea the same problem. Adevarat ca trebuie sa dai (Run this program in compatibility mode for) dp selectezi (Windows XP orice service pack) dar dupa va trebui sa descarci o varianta diferita de Crack uite aici un link: http://kickass.to/fifa-14-crack-v5-fi... Intri acolo unde ai ins fifa 14 dupa intri in GAME si copiezi tot ce ai din folderu care il descarci. Cu siguranta iti va merge frate app nu vreau funda!

| Roaming a răspuns:

Omule, daca inca n-ai rezolvat problema, faza cu alea ca sunt deschise este din cauza faptului ca tu inca ai CD-ul sau ceva din continutul jocului in Local E. Incearca sa montezi altceva in acel local si dupa iti va merge. Da oricum cred ca ai rezolvat-o. happy