| dines14 a întrebat:

Am cumparat un laptop Asus foarte bun.A avut linuxul si l-am dus sa imi puna windows 7.Acasa mi-am descarcat mafia 2 tot fara probleme cu instalarea.Cand intRU IN JOC IMI SPUNE CA PLACA SAU cardul grafic nu e adecvat.CE sa fac? Trebuie sa descarc alta placa grafica? de unde? fundita

4 răspunsuri:
| axl013 a răspuns:

In primul rand nu poti sa descarci o alta placa grafica ci mai degraba un alt driver pentru placa grafica... in al doilea rand ar fi util sa spui ce placa grafica ai pe el asta ar ajuta mai bine pentru obtinerea unui raspuns bun. Iti sugerez sa faci un update la driver-ul de la placa grafica si apoi sa incerci sa pornesti jocul daca nu merge nici asa lasa-mi un mesaj cu ce placa grafica ai sa te pot ajuta in caz ca nu merge

| dines14 explică (pentru axl013):

Placa video amd radeon hd 8750 m 2gb dedicate vram si driver-ul catalyst mobility 64 bit util

| axl013 a răspuns:

Dai click dreapta pe iconita jocului si da run with high procesor amd radeon

| dines14 explică (pentru axl013):

Nu imi da obtiunia asta si apropo am windows 7