| ekkk a întrebat:

Am descarcat gta v de pe file*ist si cand intru in el imaginea tremura dar foarte putin,iar cand intru in meniu cursorul se misca cu lag,chiar daca am setarile la low tot la fel face,clar nu este de la placa video care este de 1, 5 gb si 380bit
este din cauza jocului? sau?

Răspuns Câştigător
| ekkk explică:

Daca ai schimba doar placa video ti-ar merge mai bine ca si mie... Eu am processor amd fx6300, i5 este cu 25% mai bun... placa video am gtx 750 care e destul de ieftina, daca ai schimba doar placa video ti-ar merge mai bine decat mie (medium-high la 50-60 fps cu moduri sau online)

9 răspunsuri:
| ZetZ a răspuns:

Si eu l-am luat tot de acolo si imi merge perfect... am incercat si cu moduri si nu am avut probleme, poti sa imi scrii ce sistem ai?

| ekkk explică (pentru ZetZ):

Intel i5 4570 3, 2 ghz, placa video gtx 580 380bit si 8 gb ram

| ekkk explică (pentru ekkk):

Nu intelegi, eu l-am jucat la high si im mergea in 70 fps fara pic de lag, insa tremuratu ala pe imagine e problema
si atata timp cat am fortat placa video pe jocuri mia puternice si nu mi-a facut nimic e clar ca nu e din cauza asta... oricum
ce zici? daca la-si cumpara, mi-ar mia face asa?

| ZetZ a răspuns (pentru ekkk):

Scuze dar nu inteleg cum adica tremura? Nu ai lag dar tremura imaginea... in ce sens? Daca mi-ai putea explica te pot ajuta.

| ekkk explică (pentru ZetZ):

Ca si cum o mica bucatica de imagine se misca in alta parte, insa doar doua sau trei, nu se manifesta ca la lag
e cu totul altceva
atata timp cat si la low face la fel+ca m-am uitat si pe Youtube si placa era forjata rau si nu avea treaba

| ZetZ a răspuns (pentru ekkk):

Hmm, scuze dar tot nu stiu la ce te referi, in schimb iti spun cateva chesti care ar putea rezolva, fa update la driver-ul video, daca ai 2 partitii, mai dezinstaleaza/sterge, din C, pentru ca de acolo se foloseste pc-ul pentru performanta, fa o defragmentare de disc, daca ai si moduri-vezi cum se misca fara moduri, daca nu ai incearca sa il reinstalezi in alta partitie, de exemplu D, stiu ca nu toti isi permit si scuze ca aduc in discutie, dar poate ai putea sa il cumperi... l-am cumparat de la rockstar nu de pe steam, ma joc si online etc constant la cel putin 50-60 fps pe medium-high...Doar spune-mi ce ai incercat si ce nu, ca sa stiu cam despre ce e vorba.

| ekkk explică (pentru ZetZ):

Pai la placa video am dat update acum 2 zile, si de partiti nu am incercat si nici nu stiu daca e ok sa faca asta, in c am ssd de 150 si mai am liber 80, sa il forjez in halul asta nu merita
eu sper sa nu imi faca la fel daca il cumpar, nu imi e de alta

| ZetZ a răspuns (pentru ekkk):

Versiunea cumparata imi merge mult mai bine decat cea piratata.

| ekkk explică (pentru ZetZ):

Sper sa fie si la mine la fel
multumesc ca mi-ai dat sfaturi
STIMA!