| kaossss a întrebat:

Am doua calculatoare
Am un singur router iar unul din calculatoare e conectat prin cablu la acel router
Al 2 lea pc il am la etaj, cum as putea sa am internet si la pc ul celalalt?
Ce as putea cumpara?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Ai cateva optiuni :
- Cablu ethernet de la router pana la al doilea calculator
- Placa wifi (pe PCI/PCIe) sau un modul wifi USB.
- Un al doilea router pus ca range-extender, conectat la al doilea PC prin cablu ethernet (recomandat mai ales daca vrei sa extinzi semnalul wifi, in cazul in care in partea aceea a casei ai semnal scazut.)

Eu recomand a doua varianta, un modul wifi :
https://www.emag.ro/....../DKTM2LBBM

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Https://altex.ro/......TLWN881ND/
Placa asta wifi o bagi in al doilea pc si te conectezi prin wifi de la rooter, presupun ca ai conexiune wifi pe rooter.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Un cablu mai lung care sa iti ajunga si la pc ul celalalt