| pau10l a întrebat:

Am GTA 4 si imi merge cam greu.Ce as putea sa fac sa imi mearga mai bine? Am Pentium(R) Dual-Core Cpu E5500 @ 2.80 GHz 2 GB RAM Phys address extension.

Răspuns Câştigător
| IamMikeTheOne a răspuns:

GTA 4 niciodata nu a fost bine optimizat pentru PC, drept fapt, poti avea o uzina de unitate ca tot vei experimenta fenomenul de "freeze"(inghetarea imaginii pentru o fractiune de secunda) frecvent, sau fps mic(sub 15).
Ceea ce vreau sa spun este ca cel mai bun raspuns depinde de placa video pe care o ai, altfel nu te pot ajuta complet.
Insa te pot ajuta astfel: Seteaza rezolutia pe 1024x768 la 60Hz(fiindca este o rezolutie buna si pentru wide-screen) si modifica texturile la setarile "low" sau daca te simti increzator, chiar "medium"(umbrele la fel).
Ca sa fiu mai explicit, setarile grafice trebuie sa iti ocupe doar 1/3 din memoria disponibila a placii video.
Sper ca te-am ajutat si ca nu te-am plictisit...prea rau.

| pau10l explică (pentru IamMikeTheOne):

Da,multumesc dar am o eroare. Zice GTA IV FATAL ERROR:RESC10.Pot sa o rezolv?