| stanila33 a întrebat:

Am i5 4460 CPU - 3. 2ghz 6gb ram dar ca placa video am amd radeon r7 200 series si as vrea sa mi-o schimb intr-un Geforce gtx 1050, dar nu stiu daca e compatibila. Ma puteti ajuta sa aflu daca e sau sa imi recomandati alte placi video.
https://imgur.com/a/KRf5R - pentru a vedea toate detaliile

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E compatibilă. Ca și orice altă placă video de la PCI-E încoace...

| Florin_Razvan_1995_6GlP a răspuns:

CPU-ul si ramii nu prea au probleme de compatibilitate (decat bottleneck-ul, dar asta e altceva ce nu se incadreaza in cazul tau), ai 100% un slot PCI-Express pentru placa aceea avand in vedere ca si placa ta actuala foloseste acelasi slot. Poti sa ti-o cumperi linistit, totusi eu zic sa astepti seria 20xx, astfel se vor mai ieftini si nu vei fi pus in situatia sa dai 1000+ lei pe un 1050 de 4 Gb.