| c0pil1n a întrebat:

Am Monitorul acesta : http://www.emag.ro/......DH5F4BBBM/

Si calculatorul acesta : http://www.altex.ro/......ddr3-linux
Credeti ca ii ok monitorul pentru acest pc. Joc pe el acum league of legends pe medium-high se vede perfect tot. nu am drop fps.fps + 80 doar ca mi se pare ca se misca incet... nu stiu ce sa zic. poate provoca lag sau ceva?

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Scade rezolutia sau din detalii si o sa se miste mai bine. PC-ul e destul de slabut si d-aia.

| CPAElites a răspuns:

No really? Ai dat 1440 lei pe PETARDA aia de pc?

Cu banii aiai iti faceai lejer un pc cu 8gb ram + GTX 750 TI ( care e de 4 ori mai performanta decat r7 240 ) + G4400...care scotea +150 fps-uri cu toate detaliile date pe ultra rezolutie Full HD.

| KodrutZ a răspuns (pentru CPAElites):

Stai breh, ca e la reducere. Doar 1100! Deal de deal... Are hard de 1 TB? Are! Eu l-am avut pe primul prin 2008...

| c0pil1n explică (pentru CPAElites):

Am dat 1050 lei ca e la reducere. Vreau sa te intreb. As putea schimba placa video de la el cu una mai buna? Gen cea care ai scris-o mai sus?

| CPAElites a răspuns (pentru c0pil1n):

Nu-l poti returna?
Da poti achizitiona...dar trebuie sa cumperi si sursa + ca procesorule foarte slab...

| c0pil1n explică (pentru CPAElites):

Se poate returna nu ii problema. Imi poti face un pc pe bucati la un pret acceptabil? asa dupa tine big grin

| CPAElites a răspuns (pentru c0pil1n):

Da...Care este bugetul maxim?

| CPAElites a răspuns (pentru KodrutZ):

Il poate returnawinking

| KodrutZ a răspuns (pentru c0pil1n):

Daca ai buget de austeritate, cel mai bine iei si astepti procesoarele si mai ales placile video noi de la AMD. Nu de alta, dar cu ~1500 RON s-ar putea ca peste maxim 3 luni sa iti poti face un sistem de doua ori mai ok decit ce ti-ai face acum in banii astia.