| al29mar a întrebat:

Am nevoie de cateva raspunsuri daca sunteti priceputi sau ati avut de-a face cu asa ceva. Vreau sa imi fac un sistem de la zero pentru editare video. As avea nevoie de raspuns pentru fiecare componenta in parte daca este OK sau nu, sau daca voi stiti poate imi recomandati ceva aproximativ fel de bun dar la pret mai mic. Sistemul pe care vreau sa-l fac costa undeva pe la 1500-1600 euro. Poate reusesc cu ajutorul vostru sa fie undeva pe la 1000 de euro. Retineti: pentru editare video.
Deci:
- Placa de baza ASUS Z170-DELUXE
- Procesor i7-7700K, 4.20Ghz, Kaby Lake, 8MB
- Cooler Procesor Noctua NH-D15S
- Placa video ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX GAMING O4G, 4GB DDR5, 128-bit
- Memorie HyperX Fury Black 16GB, DDR4, 2400MHz
- HDD Hitachi DeskStar NAS 4TB 3.5" SATA III 7200RPM 128MB
- SSD Samsung 850 EVO, 2.5", 250GB, SATA III
- Carcasa NZXT Phantom 820 Gunmetal, Ultra Tower EATX
- Sursa Modulara Corsair RMi Series RM650i, 80 PLUS® Gold, 650 W, PFC Activ
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pai configuratia asta e super buna! Daca vrei ceva mai ieftin fata de asta atunci va fi si mai lent! Parerea mea sa ramai la asta! Bafta!