| KingstonDrifter a întrebat:

Am o intrebare legata de minecraft, Vreau sa imi fac propriu texture pack si nu stiu cum sa inlocuiesc imagina cu o imagine mai buna a marului a aurului etc, Va rog sa ma ajutati. Dau Funda.
Dar prin Paint.NET

Răspuns Câştigător
| xtreme95 a răspuns:

De ex fisier grass.jpg il stergi si pui grass.jpg al tau(dldat de pe net sau facut de tine)la fel cu toate itemele si nu uita sa aiba aceeasi extensie.

4 răspunsuri:
| xtreme95 a răspuns:

Ai fotoshop?
Faci un backup la minecraft, deschizi minecraft.jar care se afla in:C:\Documents and Settings\numele tau\Application Data\. minecraft\bin
extractezi pozele si le editezi in photoshop. Dupa ce termini le pui in locul celor vechi si voila!

| KingstonDrifter explică (pentru xtreme95):

Dar eu nu pot sa le desenez la perfect cum bag o imagine de pe net la tarnacopul de diamant in locul la aceea

| xtreme95 a răspuns (pentru KingstonDrifter):

O inlocuiesti pur si simplu

| KingstonDrifter explică (pentru xtreme95):

Dar cum asta e intrebarea

| xtreme95 a răspuns (pentru KingstonDrifter):

De ex fisier grass.jpg il stergi si pui grass.jpg al tau(dldat de pe net sau facut de tine)la fel cu toate itemele si nu uita sa aiba aceeasi extensie.