| Andreiv98 a întrebat:

Am o intrebare urgenta la care doresc un raspuns cat se poate de detaliat de preferinta bazat pe dovezi si anume:
Vreau sa achizitionez niste casti (Steelseries Siberia v2 Full-size) care au sunetul stereo si vreau sa stiu daca stereo sunt bune/mai bune/mai slabe decat 5.1/7.1 (vorbesc de gaming).

Multumesc, dau funda la cel mai explicit raspuns!

1 răspuns:
| Niiiicu a răspuns:

Salut,stereo se refera la formatul sunetului, pentru gaming se recomanda macar 5.1 sau 7.1 deoarece are o recrrere fidela a sunetului decat se poate face in stereo si mai toate jocurile de la 2010 incoa iti lasa posibilitatea sa setezi cde fel de casti utilizezi si chiar sunt tari acele casti, se aud bine in jocuri dar in muzica nu sunt bune, pentru muzica ramane cel mai bun jackul.salut si sa le stapanesti sanatos