| alexboss2020 a întrebat:

Am o nelamurire, oare anul acesta AMD va fi peste Intel marefer ca vor lansa RYZEN 9 si noile placa video de la AMD nu ma refer la RX 550, 560,570 etc, parca era ceva cu VEGA

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Mai întâi trebuie să se rezolve problemele de optimizare în jocurile video. După care să apară Ryzen R3, să poată cumpără și cei mai puțin înstăriți un procesor bunicel.
Despre VEGA, se speculează, nu e nimic concret dar oricum ar fi, va avea preț corect.

| alexboss2020 explică:

Scuzati scrisul ma grabeam

| Annonnymus005 a răspuns:

Da,vor scoate Vega anul asta sau in 2018, nu se stie. Vor avea raport calitate-pret peste Nvidia!
Cat despre procesor, mai intai o sa apara ryzen 3, despre ryzen 9 nu s-a auzit