| Aurel12345 a întrebat:

Am gasit un laptop numit Acer aspire a315-41-r6b8 si vreau sa imi spuneti daca e bun pe gaming si vreau sa imi mai ziceti care e mai bun la 1700 lei Intel sau amd. Laptopul are 8gb ram, 1tb hdd, amd ryzen 7 si placa video AMD radeon RX vega 10. Merge fortnite pe el? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Preotul500 a răspuns:

Poti juca liniștit. Iti duce orice joc nou pe detalii "medium". Am detalii mult mai slabe pe un PC cu GT 1030 4 RAM si imi merg majoritatea jocurilor decent. Succes!

| Aurel12345 explică (pentru Preotul500):

Deci merita, nu?

| Preotul500 a răspuns (pentru Aurel12345):

Da, merita.

| AnaGeorgianaMaria2000 a răspuns:

E bun pentru gaming deci stai linistit ca fortnite iti va merge in minim 30 de frame-uri.