| CosminIonuț98 a întrebat:

Am o placa nVidia fx 5500 de 256 mb pixel shader 2 si cred ca nu prea da tot ce poate la jocuri.Cand joc fifa 07 in timpul meciului merge ma mult decat perfect dar cand apar filmulete alea cu jucatorii cand intra in teren se replay-ul de la gol se misca greeu iar la fifa 08 merge perfect.Si la fifa 09 merge greu si nu stiu de ce pentru ca cerintele la fifa 09 nu sunt mari(Sistem de operare: pentru Windows XP / Vista
Procesor: Pentium 4 2.4 GHz
RAM: 512 MB (1 GB pentru Vista)
HDD: 4 GB spaţiu liber pe disc
Grafica: 6600 placă grafică Nvidia sau ATI echivalent cu suport pentru Pixel Shader 3
Placa de sunet: DirectX 9 compatibil
DirectX: 9.0c Version
La pixel shader pot sa-l setez la 2
PC-ul meu
Procesor Intel pentium4 2.40 GHz
RAM:768
si placa direct x 11 si merge prea greu nici nu pot sa joc, cred eu ca nu da tot ce poate de ce oare?

1 răspuns:
| D3letrix a răspuns:

Iti trebuie niste memorie RAM.2-4 GB si totusi si o placa video peste 1 gb dedicata.256 e putin si pentru fifa de-acum 2-3 ani.