| Robertdsk0 a întrebat:

Salut! Am si eu un ps4 slime iar cand il inchid sau il deschid se aude plasticul cum trosneste iar cand bag un CD se aude un pic ciudat cateva minute iar dupa aia revine sunetul la normal. Si cand intru in jocuri fara CD se aude un pic ciudat dar cand nu ma joc nimic nu se aude nimic. E normal?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este normal, din cate imi aduc aminte toate consolele pe care le-am avut scoteau sunete precum "pocnituri" usoare si altele ce pot fi catalogate generic ca fiind sunete ciudate, este de la cum sunt aceste console gandite si ventilate!
cum bine a punctat mastadont, DVD-urile cu jocuri cand sunt rulate in consola se aude si atunci un "zgomot"
totul este perfect normal!

| mastadont a răspuns:

Da. Ce auzi tu sunt ventilatoarele de răcire, ba chiar și procesorul poate scoate ușoare sunete. Iarăși, CD-ul acela este învârtit la turații destul de mari, e normal să scoată un sunet.