| Ionut7743 a întrebat:

Am o placa video nVIDIA geforce 5000... imi puteti zice si mie ce jocuri merg pe ea!

11 răspunsuri:
| gнσѕт a răspuns:

Spune ce memorie ai la ea. Daca e de un 1GB (cum am si eu ) merg jocuri foarte bune, adica grafica e super.dar nu iti vor merge jocuri noi 2013.

| Ionut7743 explică (pentru gнσѕт):

Am inteles ca merg jocuri de acum 2 / 3 ani! dar zi-mi tu ce jocuri ai in el si vad eu daca merg

| KodrutZ a răspuns (pentru gнσѕт):

Daca esti in plop, stai acolo! Seria 5000 e din anul 2003! Adica ZECE ANI in urma! Poate sa aiba si 100 GB de memorie, e complet depasita!
@robertutu: Poti sa joci o gramada de jocuri din perioada 2001-2005, se faceau jocuri super si pe vremea aia!winking

| Ionut7743 explică (pentru KodrutZ):

Da-mi si mie niste jocuri!

| gнσѕт a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu am o configuratie la laptop destul de veche frate, dar joc NFS the run si alte jocuri mari fara nici o problema, intelegi?

| KodrutZ a răspuns (pentru gнσѕт):

Daca tu joci The Run pe FX 5000, eu maninc tastatura asta din fata mea!

| gнσѕт a răspuns (pentru KodrutZ):

Am Ati mobility radeon 5000 ma happy

| SilviaDulcik a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine spus KodrutZ. Jocuri : Call of duty 2 (DirectX 7), Doom 3,
American McGee's Alice, Clive Barker's Undying, Spore, Sims 2, Project IGI, Star Wars Jedi Outcast, Jedi Academy, Battlefront I, Battlefront II, Mafia, Fez, Godfather, Scarface, Arx Fatalis. Sunt multe.

| KodrutZ a răspuns (pentru gнσѕт):

Si tie ti se pare ca nVIDIA geforce 5000 e totuna cu ce ai tu? Seria HD 5xxx e inca bine mersi pe felie, ca doar a fost lansata la sfirsitul lui 2009, nu la inceputul lui 2003...

| KodrutZ a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Doom 3 sau Undying s-ar putea sa se cam chinuie daca are vreun FX 5200 pe 64 de biti (cel mai probabil)...