| PolBoss a întrebat:

Am o placa video radeon hd 5450, cand joc un temperatura imi ajunge la 75-77 grade. Ar trebui sa ma ingrijoreje temperatura.

Aceasta este placa video: http://www.emag.ro/placa-video-sapphire-ati-radeon-hd-54 50-2048mb-gddr3-64bit-dvi-hdmi-pci-e-11166-45-20g/pd/EH9 XDBBBM/

2 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Orice placa video este construita in asa fel incat sa nu sa se supraincalzeasca. Temperatura este normala nu ai de ce sa iti faci griji.

| AleNNNoNNe a răspuns:

E o placa 64 bit ce doresti de la ea chit ca e cam mare dar totusi nu iti fa griji e ok pentru ca e o placa mai slabuta se supra soliciteaza si se incalzeste nai ce face..bafta