| PolBoss a întrebat:

Am o placa video radeon hd 5450, cand joc un temperatura imi ajunge la 75-77 grade. Ar trebui sa ma ingrijoreje temperatura.
Aceasta este placa video: http://www.emag.ro/......EH9XDBBBM/

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

DA! Rau de tot! Cele mai proaste placi, sunt cele cu racire pasiva. Am stiva de placi video cazute din astea cu racire pasiva. Vreo 8-9 bucati. Ca idee nu sunt ale mele, ci ale clientilor, asta ca sa nu-ti inchipui ca am schimbat 9 placi video. Pune-i un cooler pe ea urgent. Temperatura de care spui nu e mare, tinand cont ca nu are racire activa, da nici bine nu-i face. In timp va ceda.