| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu dvd-romul meu. am incercat sa fac niste cduri cu media player 1 a mers al2lea la scos gol si de atunci nu imi mai citeste cduri. orice cd/dvd bag il citeste ca find gol, daca ii dau de exemplu eject il scoate dar nu apare nimic pe el.sugestii?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Un dispozitiv care scrie DVD-uri se numeste DVD-RW si nu DVD-ROM. Asa am patit si eu cu computerul. Daca dupa restartare poti scrie un DVD inseamna ca este sursa de alimentare. De obicei pe sursa scrie 400-500 W dar se duce undeva la 60-70% si e slab. Ar trebui sa te duci la un atelier si sa-ti moteze o sursa Real Power la circa 500W. Daca nu mai merge deloc inseamna ca-i dus dispozitivul. Incearca sa vezi.