| JaguarSType a întrebat:

Buna am o problema cu cd-romul... citeste dvd-uri si cd-uri de orice fel numai ca daca bag un DVD gol nu il citeste, nu imi apare nimic... ce are?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

:-). Pai vezi? ..asa mai vii de acasa, ai reformulat intrebarea insa, mai antai ai intepat nitel. :-(.
Ca sa creezi acest dvd butabil trebuie sa ai programul ce lucreaza cu dvd ul tau, aici ai adresa de unde descarci, este in limba romana. :http://cdburnerxp.se/,in rest dai clik pe creare DATA DISC, apoi OK si in fereastra de jos bagi continutul windosului nu folderul! Apoi verifici iarasi si gata, dai scriere pe butonul burn.
Poti folosi si Power iso, cu aceleasi operatiuni.
atentie deschizi folderul cu win7 si continutul al pui la scris, nu gresi ca nu va merge. Daca ai rateuri, posibil ca antivirusul sa iti dezactiveze optiunea autorun de pe dvd ce al scrii si asta este motivul.Reciteste,mai intreaba si spor la munca!
Succes.

9 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

:-) Tu poti citi ceva de pe un caiet gol?

| JaguarSType explică (pentru traveler):

Nici macar nu intelegi intrebarea

| traveler a răspuns (pentru JaguarSType):

Vrei sa dezvoltam raspunsul?
Daca pe suportul optic dvd sau cdrom nu este inscriptionat nimic, computerul iti va deschide o fereastra pe ecran, insa nu iti va afisa nimic.
Asta daca te astepti la raspuns la intrebarea ta de mai sus, altfel poate trebuie reformulata. Bafta.

| JaguarSType explică (pentru traveler):

Pai vreau sa fac un dvd bootabil cu windwos 7 si nu imi apare nicaieri zice ca trebuie sa bag un dvd

| JaguarSType explică (pentru traveler):

Imi poti spune si mie daca procesorul "Intel(R) pentium(R) 4CPU 2.93 Ghz(2CPUs)" - este dual core?

| JaguarSType explică (pentru traveler):

Pai al meu e Intel(R) pentium(R)4

| traveler a răspuns (pentru JaguarSType):

:-). Pai vezi? ..asa mai vii de acasa, ai reformulat intrebarea insa, mai antai ai intepat nitel. :-(.
Ca sa creezi acest dvd butabil trebuie sa ai programul ce lucreaza cu dvd ul tau, aici ai adresa de unde descarci, este in limba romana. :http://cdburnerxp.se/,in rest dai clik pe creare DATA DISC, apoi OK si in fereastra de jos bagi continutul windosului nu folderul! Apoi verifici iarasi si gata, dai scriere pe butonul burn.
Poti folosi si Power iso, cu aceleasi operatiuni.
atentie deschizi folderul cu win7 si continutul al pui la scris, nu gresi ca nu va merge. Daca ai rateuri, posibil ca antivirusul sa iti dezactiveze optiunea autorun de pe dvd ce al scrii si asta este motivul.Reciteste,mai intreaba si spor la munca!
Succes.

| horia2012 a răspuns:

Nu trebuie sa faci DVD bootabil ci W7.Toate imaginile pe care le descarci de pe internet sunt deja bootabile. Daca ai o imagine (iso, nrg) folosesti
Power Iso.
http://www.softpedia.com/progDownload/PowerISO-Download-27557.html
(te duci pe" Softpedia Mirror (ro)" si
astepti. Nu e gratis dar o perioada te lasa sa-l folosesti.Deschizi imaginea (iso)pe care o ai sai dai "Burn".
Dai la o viteza nu mai mare de 16.

| Madalinx a răspuns:

Salut nu iti apare pentru ca este gol, ia baga altul plin sa vezi ca iti apare... sper ca ti-am fost de folos acum sti dc nu apare... funda?