| zNetII a întrebat:

Am o problema cu GTA 5, cand il pun in 800x600 si ii dau fullscreen arata asa https://imgur.com/a/5Xb54nL dar celelalte rezolutii sunt ok, pot face ceva sa nu mai arate asa?

1 răspuns:
| Emengir a răspuns:

Rezolutia 800x600 este foarte mica in comparatie cu ecranul tau, care are o rezolutie nativa mai mare. Practic el va face stretch la pixeli (ii va intinde) si va arata asa, distorsionat si pixelat. Foloseste o rezolutie mai mare, de preferat cea nativa a monitorului daca te duce PC=ul.