| aleodormicro a întrebat:

Am o problema cu un telefon Allview x-2 soul.Aseara mi-a cerut sa fac un upgrade l-am facut si de atunci nu mai merge imi deschide un meniu cu [reboot system now,apply updte from ADB, aply update from sdcard, wipe data/factory reset si inca cateva chestii care nu fac nimic] si cand tin apasat pe butonul de deschidere in continu se face incetul cu incetul ecran alb ce pot face FUNDA

1 răspuns:
| gamersamp12 a răspuns:

Dai factory reset, asta in mod normal ar trebui sa aduca telefonul la primul System de Operare cu care a fost conceput, daca nu du-te la un Service de telefoane spune-le sa-ti faca Softul la el. Te va costa 100-200 de lei maxim. Chiar daca ai garantie nu cred ca Allview acopera daunele cauzate de update din cate am vazut pe net.