| Ade1elena a întrebat:

Bună seara, am și eu o tableta Allview și îmi apare asta, ce pot face?

Android Recovery ALLVIEW/Viva C703_EEA/Viva_C703

8.1.0/OPM1.171019.026/20200805

user/release-keys Use volume up/down and power.

Reboot to bootloader

Apply update from ADB

Apply update from SD card

Wipe data/factory reset Wipe cache partition

Mount /system

View recovery logs Run graphics test

Power off

Supported API: 3

2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Acesta este un meniu de recuperare Android.
Acest meniu de recuperare este un mediu de operare special care poate fi accesat atunci cand sistemul de operare principal al tabletei nu mai functioneaza corect sau daca doresti sa realizezi anumite operatii de intretinere sau reparatii.

Cu ajutorul meniului de recuperare, poti reseta tableta la setarile din fabrica, poti actualiza sau instala software-ul de sistem, poti curata memoria cache sau poti realiza alte operatii.
Pentru a utiliza optiunile din meniul de recuperare, trebuie sa folosesti butoanele de volum si butonul de power pentru a naviga prin meniu si pentru a selecta optiunile dorite.

| AjutoameniipeTPU a răspuns:

Salut intra in meniul telefonului din butonul de volum si cel de aprins/inchis telefonul iar apoi dai pe Wipe data/factory reset pentru a il reseta, care eventual te va ajuta sa scapi de aceasta eroare.