| BodoBog a întrebat:

Am o problema in jocuri, in mai toate jocurile dar nu stiu cum sa explic. Pai problema sta cam asa. Daca ma joc cam 15 minute incepe de merge greu, mai ales pe Assassins Creed Origins si la low si la high si la ultra la fel imi face, merge greu vreo 10 secunde apoi iarasi merge normal. Iar apoi tot jucandu-ma incepe sa faca mai des si tot mai des. Face intr-un fel ca si cum s-ar incalzi procesorul prea tare. Am incercat sa fiu atent la ce se intampla in task manager in timp ce imi face aceasta problema si am observat ca, chestia sacadarea asta se intampla cand scad gradele la processor de la 60 de exemplu la 55, iar apoi cresc la loc si cand scad iarasi se misca nasol vreo 5 secunde pana cresc la loc. Calculatorul este acesta : FX 8350 4.2 GHZ
GTX 1050 TI GALAX 4 GB
EXOC DDR 5 128 bit
16 GB RAM, WIN 10 PRO 64.
Ma tem ca nu cumva problema sa fie si de la alimentare, eu avand o sursa de 650 de W...nu cumva sa nu faca fata pentru ca, carcasa contine vreo 4 coolere cu lumini, mai am si mouse-ul si tastatura cu lumini…. deci chiar nu stiu. Va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ar fi buna si o sursa de 550W, sigur nu e de la sursa, atat pot sa-ti spun, de o astfel de problema inca nu am auzit asa ca nu te pot ajuta, sorry!