| Cucu_Marian_2000 a întrebat:

Credeti ca merge placa video Galax GTX 1050 1050 EXOC 2gb DDR5 128 bit pe placa de baza A6VMX? FUNDA CELUI CARE RASPUNDE SI DETALIAT!

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

NU
aia e o placa de baza pe DDR2 si tu vrei sa pui o placa video cu vreo 7 generatii mai noua
mai exact placa de baza are PCIe 16x prima versiune (1.0, iar placa video are pcie versiunea 3.0

"fizic" o se poate infige si e posibil sa iti mearga, dar, 99% ca o sa ai probleme (chiar am avut experienta cu asa ceva - placa de baza veche si placa video noua), insa in mod CATEGORIC o sa ai fps scazut in jocuri pentru ca placa de baza, procesorul SI memoria calculatorului limiteaza serios performanta!

| Cucu_Marian_2000 explică (pentru ziftode):

Da dar o sa meargă mai bine decat placa video care este de acum 7 generații?

| ziftode a răspuns (pentru Cucu_Marian_2000):

Daca iti merge cat de cat... da
daca iti face figuri de compatibilitate, atunci, NU!

| Mancizzz a răspuns:

Da merge! Deoarece pentru ca din seria filmelor și pentru ca automobile. Funda?