| Alexandru32178 a întrebat:

Am o problemă la CS GO.
Am un laptop cu 16 gb ram
Procesor Intel core i5-8250U
Si 2 SSD-URI dar folosesc doar 1 pentru ca celelalt e mai slab
Jocul imi merge bine chiar si pe High in vreo 60 fps.
Am setarile pe very low si low iar jocul imi merge tot in 60 chiar si mai rău.
Am făcut niște setări de boost fps de pe yt si de +100fps si merge tot in 40-60fps si nu înțeleg de ce.
Am facut tot mai multe setări fps boost dar totusi tot lag mai mare:]].

3 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

In primul rand, ai placa video? Daca nu, atunci asta iti este problema. Am eu un i7-7700HQ cu un gtx 1050 si am 150 fps constant, asa ca e imposibil cu al tau sa nu ai mai mult de 100 fps. Si vechea intrebare, l-ai bagat in priza cand te joci?

| RoyalSovereign a răspuns:

Din ce văd pe net, procesorul ăla are o frecvență slăbuță fără turbo (nu știu ce tutoriale oi fi urmat tu). Ar putea fi unul dintre motive.
De altfel, cât timp a trecut de la ultima curățare a componentelor?

| Alexandru32178 explică (pentru RoyalSovereign):

Nu le-am curățat de cand l-am primit. si l-am primit de cam 1 an. laughing)
O sa il curăț si revin cu un răspuns, mulțumesc.