| ANF2004 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niște setări la obs?
Componente (laptop gaming) :
Procesor Intel Core I7 6700hq
RAM: 16gb DDR 4 2400mhz cl17
HDD: 1tb 7200rpm
Ssd: Intel 545s 512GB
Placa video: GeForce GTX 960m 4GB
Vr sa pun setările pe procesor.
Ar merge?
Ms!

Răspuns Câştigător
| GabrielGaby200307 a răspuns:

Eu zic ca da pentru ca e chiar decent laptopul!

| ANF2004 explică (pentru GabrielGaby200307):

Mulțumesc. Nu care dintre tine și celălalt domn sa ii dau fundă, ca sincer v-aș alege câștigători pe amândoi

| Bula a răspuns (pentru GabrielGaby200307):

Imi spui si mie cum- si ce setari pentru procesor pui pe acel "laptop decent"?
Fiindca ASTA a fost intrebarea, nu cat este de frumos... tongue

| ANF2004 explică (pentru Bula):

Pai pun encoder-ul pe x264 și rate control pe CBR, Bitrate-ul la 5000 și CPU Usage la veryfast, iar profile în pun me Main, toate acestea la output și advanced.

| Bula a răspuns (pentru ANF2004):

Acele setari NU sunt PENTRU procesor, doar afecteaza incarcarea resurselor procesorului.
Rezultatul setarilor afecteaza calitatea inregistrarii si timpul de prelucrare.
Evident, cu cat dai mai mult de lucru procesorului, cu atat va fi mai incarcat.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa setarile implicite ale BIOS-ului, care sunt optimizate de producator, pentru viteza si stabilitate maxima.

| ANF2004 explică (pentru Bula):

Mulțumesc. Nuj dacă ție sau celuilalt să îi dau fundă, ca eu v-aș alege pe amândoi câștigători