| alex495 a întrebat:

Am o problema la tastatura, inainte cand tineam tasta S impreuna cu w si apasam peste astea 2 si A sau D se auzea un bip. Acum se aude cand e shift cu click dreapta si W... Ce are?

3 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Se numesc sticky keys. Adica sunt anumite taste sau combinatii de taste care o data pasate vor emite un sunet pentru ca tu sa stii ca le-ai apasat.

De exemplu tasta Capslock este o astfel de tasta pentru a stii ca vei scrie cu litere mari. Poti schimba aceste taste din setari happy

| alex495 explică (pentru LittleBugsBunny):

Nu e problema asa mare ca se aude sunetul respectiv, problema e ca nu functioneaza combinatia respectiva de taste si se aude bip uitul ala

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru alex495):

Poti activa sau dezactiva sticky keys, vezi sa nu fie dezactivate happy uita-te in setari daca combinatiile sunt intr-adevar sticky keys