| Ejkoli a întrebat:

Am o statie (combina) si la ea am:
-2 mufe RCA (rosie si alba)
-1 mufa COAXIAL
-2 mufe FM (antena)
-2 locuri pentru cablurile de la boxe
Am conectat combina la laptop printr-un cablu 2 RCA (rosu si alb) - mufa Jack 3.5 mm. Am un microfon cu o mufa (male) Jack 6.3 mm si as vrea sa il conectez la combina. Spuneti-mi ce mi-ar trebui.

2 răspunsuri:
| alynutcs a răspuns:

Pai iti trebuie o mufa ca aceata uitate aici http://www.google.ro/......tp?/imgres
geacul acela il conectezi la laptop acolo unde trebuie sa bagi castile si cele doua mufe (rosie si alba ) le conectezi la combina /statie ce ai tu acolo! funda te rog

| Ejkoli explică:

Eu as vrea sa conectez microfonul la combina ca am conectat deja la laptop