| Ioan489 a întrebat:

Am o unitate pc care incepe sa bipaie exlusiv doar atuncea cand rulez un joc dupa apriximativ 10-14min (si totul functioneaza minunat). Cred ca am aflat de ce bipaie. Dupa aproximativ 10-14min, cand temperatura procesorului atinge 88-90 grade, atunci incepe sa bipaie. Am citit ca temperatura de peste 80 grade este nerecomandata si ca 90 este critica. Deci temperatura acesta pentru gaming exte prea mare si cam de aceea ar bipai? Ar fi de ajutor daca as cumpara un cooler mai bun? Ar trebui sa aplic din nou pasta aceea? S-au ce as putea face pentru a tine temperatura in conditii potrivite?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu, calculatorul nu bipaie ca se incalzeste/supraincalzeste. Daca facea asta, se oprea automat, n-ai tu grija.
Ti-am mai spus o data, apesi prea multe taste in acelasi timp.
https://www.tpu.ro/......-si-totul/

| Ioan489 explică (pentru LPCTSTR):

Am dezactivat acele optiuni, Sticky Keys, toggle Keys, si cea din bios era dezactivata. Si tot bipaie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ioan489):

Du-l intr-un service sau, daca ai curaj, rupe difuzorul de pe placa de baza, desi nu recomand asta.