| OldMan_3084 a întrebat:

Am placa de sunet realtek high def.de cand mi-am bagat windows -ul nu-mi mai merge sunetul.am incercat sa reinstanlez driver-ul dar nimic. ce pot sa i fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1) Deschide Regedit şi mergi la:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Windows \ CDSVersion

2) Faci dublu clic pe CDSVersion şi-l schimba la 200, apoi reporneste sistemul.
200 (hex) mijloacele SP2
3)Instaleaza Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio de aici - nu stiu daca deja il ai instalat:
http://drivers.softpedia.com/......udio.shtml
4)Reporneste sistemul

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sa instalezi un windows bun! Care isi ia singur driverele de sunet!
Ce windows ai instalat? Lasa un pm!

| geo691 a răspuns:

Descarca draivaru de pe pagina lor oficiala compatibil cu windowsw pe care il folosesti.

| OldMan_3084 explică:

Am rezolvat problema ...era conflinct de drivere