| Briosicaツ a întrebat:

Am probleme cu placa de bază, daca încerc să intru pe un joc mi se restartează calculatorul şi e vina [METINULUi].
Deci cum repar placa de bază?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul, da un scan la metin si vezi daca are virusi daca are ii stergi, sau poate fi din cauza placi de baza e stricata si decat sa ti se arda mai bine restarteaza pc-ul

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Briosicaツ):

Pai daca nai virusi inseamna ca placa de baza e stricata. Iti recomand sa nu te mai joci mult pana iti iei o alta placa de baza

| feraryyy78 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul sau i-ati alta unitate centrala-cel mai simplu.

| Skynettt a răspuns:

Depinde ce problema ai

| CapitanulEvident a răspuns:

Cine ti-a spus ca e placa de baza nu prea stia ce zice. Placa de baza e fundatia celorlalte componente, daca ar fi o problema de hard ar fi ori de la hard-disk, procesor, placa video, memorie RAM. Daca ai spus ca e vina metinului dezinstaleaza-l, da un scan la pc si vezi daca una din probleme este legata de vreun fisier auxiliar al metinului caz in care il stergi iar daca problema persista reformateaza-ti pc-ul.