| Mariusflorin2341 a întrebat:

Am si eu laptop cu un procesor i5 3317u 1.7 ghz cu turbo 2.4 ghz, cand intru pe un joc o sa imi activeze turboul, adica 2.4 ghz? Dau funda pls

Răspuns Câştigător
| Tranconoid a răspuns:

Stai stai stai nu prea poti face asta. Prima data trebuie sa ii dai overclock de la 1.7 la 2.4 dar nu prea cred ca ar merge asta. Trrrrrebuie sa intri in BIOS si de acolo il setezi la 2.4 ghz dar ti-as recomanda sa il laai la 2.2 maxim pentru ca de la 1.7 la 2.4 e o diferenta mare. Mai bine cauta un tutorial pe Youtube