| Foinul a întrebat:

Am si eu o problema la mcpe cu shaderele. Cand imi bag un shader nu imi arata umbrele si reflectiile, doar cerul luna si soarele, la unele mai da si crash telefonul trebuie sa ii dau restart ca se blocheaza in minecraft. Am telefon SamsungA6+ si n-are cum ca daca pe cel vechi mergea sa joc cu shadere si era un j3 2016 (gasisem eu unul care am incercat sa il folosesc si pe telefonul nou dar nu a mers, insa pe cel vechi da). Folosesc mcpe 1.9.0.3, am incercat sa descarc din mai multe site-uri aceasta versiune de mcpe, chiar si versiuni mai vechi dar degeaba ca se intampla la fel. MInecraftul imi merge 60 fps.

3 răspunsuri:
| Feri2002 a răspuns:

Poate sunt de vina shader-ele. Ai incercat sa verici daca ai descarcat aceleasi shadere pe care le-ai avut pe J3?

| Foinul explică (pentru Feri2002):

Da

| Feri2002 a răspuns (pentru Foinul):

O alta chestie ar putea fi versiunea de Minecraft. 1.9.0.3 e versiune beta, ceea ce inseamna ca versiunea e inca in dezvoltare si inca exista buguri, glitch-uri etc. Descarca versiunea 1.8.0.24. Versiunea aia e cea mai noua versiune stabila